به نام خدا

امروز اولین روز کلاس بود وبه دانش آموزان عزیز قول دادم که آموزش اولیه وتکمیلی افعال ثلاثی مزید را برای شروع کار بر روی وبلاگ قرار دهم تا برای درس 2و3 آماده شوند.انشاالله تا یکی دوهفته دیگه خودتون رابرای شروع تدریس این مبحث آماده کنید.قول می دهم که امسال راحت ترین درستان ،درس عربی باشد.

 

ادامه مطلب راکلیک کنید.

مبحث افعال ثلاثی مزید درزبان عربی یکی ازمباحثی است که دانش آموزان دربرخورد با آن کمی دچارمشکل می شوند وبه مثابه مانعی آن ها را ازحرکت باز می دارد. البته اگردانش آموزان در دوره راهنمایی به شکل اصولی وصحیح(نه ضربی وصرفی)افعال ثلاثی مجرد را آموخته باشند در اینجا مشکل چندانی نخواهند داشت وبا صرف اندکی وقت وتمرین وبه خاطر سپردنِ موزونِ این افعال(وزن افعال) می توانند به راحتی این افعال را درصیغه های مختلف بیاموزند وتجربه بنده می گوید که بهترین راه آموزش افعال همان آموزش ضمائر فاعلی است که دانش آموزان را در مواجهه با افعال ثلاثی مزید ونیز دربرخورد با معتلات(درسال سوم دبیرستان) سرگردان وحیران نمی کند.

دانلود پاورپویینت افعال ثلاثی مزید

دانلودپاورپویینت گویای درس اول-بخش دوم عربی هفتم در پیام نسیم

برای دانلود فایل PDF افعال ثلاثی مزید کلیک کنید.

انشاالله به زودی روش تدریس افعال مربوط به سال دوم راهنمایی را هم بر روی وبلاگ قرار خواهم داد تابا نقد همکاران محترم بتوانیم آن را کامل تر نماییم.(برای دیدن روش تدریس افعال،اینجاراکلیک کنید.)
طبقه بندی: مباحث زبان عربی،
برچسب ها: عربی دبیرستان، ثلاثی مزید،

تاریخ : شنبه 1 مهر 1391 | 11:25 ب.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic