به نام خدا

هرچند تاکنون چندین بار خدمت همکاران محترم ودانش آموزان عزیز عرض کرده ام که با گذاشتن نمونه سؤال برروی وبلاگ موافق نیستم ولی وقتی که بحث بارم های امتحان پیش میاد برخی همکاران درخواست دارن که نمونه ای برروی وبلاگ قرار داده شود تا بتوانیم کارهایمان رابیشتر با هم هماهنگ کنیم.

 

ادامه مطلب را کلیک کنید

 

 

بنده هم ادعایی ندارم که این نمونه سؤال، بهترین است چون نوع امتحان به نوع تدریس هرشخص بستگی دارد اما آن چه که ثابت است، بارم امتحانات است. هرچند بارم ارسالی از طرف دفترتألیف، وحی منزَل نیست اما معیاری است برای نسبت اهمیت هر بخش از کتاب و البته نظر مؤلفین محترم به تنهایی نمی باشد و راهنمای تألیف که طی یک پروسه طولانی،قبل ازتألیف هر کتاب توسط تیمی از کارشناسان تهیه می شود برای هر بخش ومفهوم، وزن خاصی را مشخص می نماید که بارم براساس آن نوشته می شود وبهتر است که ما دبیران در آن زیاد تر از معمول اجتهاد نکنیم.

فقط یادمان باشد که بارم های هربخش را می توان وباید به انواع مختلف سؤال اختصاص داد که در نمونه سؤال مربوط به خرداد1390 از برخی انواع سؤالات استفاده نشده است ولی بارم ها به صورت دقیق رعایت شده است. ودر نمونه مربوط به خرداد1387 سعی شده است که تنوع سؤالات بیشتر شود.

نکته دیگر مربوط به درک مطب است که درپستی دیگر نیز بدان پرداخته ام(اینجاراببینید) درک مطلب نباید عین مطالب کتاب باشد وباید سعی شود از مفاهیم ولغات کتاب استفاده گردد ومتن جدیدی نوشته شود چون هدف، درک مفاهیمی است که خوانده شده؛ نه درک عین متن کتاب

همکاران محترم کمافی السابق لطف نموده و ازنقد سؤالات کوتاهی نفرمایند.

دانلود نمونه سؤال عربی دوم راهنمایی خرداد 1387

دانلود نمونه سؤال عربی دوم راهنمایی خرداد 1390

دانلود بارم سؤالات عربی راهنمایی

اگردر دانلود کردن مشکلی بود، این مشکل به سایت پرشین گیگ بر می گرده که برخی مواقع لود نمی شود ومعمولا بعد ازچنددقیقه یاچندساعت، مشکل برطرف می گردد.
طبقه بندی: مباحث زبان عربی،
برچسب ها: عربی، دوم راهنمایی، نمونه سؤال، بارم عربی راهنمایی،

تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت 1392 | 12:30 ب.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic