به نام خدا

ازابتدای ساخت این وبلاگ عهد کرده ام که وارد سیاست نشوم (همین سمت راست زیرعکس خودم رانگاه کنید)چون ورود به این موضوع جز ازدست دادن دوستان ودور شدن ازهدف، که تعلیم وتربیت وتعامل با هم هست، نتیجه دیگیری نداره واین پست هم سیاسی نیست هرچند به سیاست ارتباط داره. خواهش می کنم عجله نکنید وتاآخربخونید

حدود 16سال پیش درمدرسه یاسین درس می دادم یه همکار داشتیم که شورانتخابات را به بعد ازانتخابات هم کشونده بود وچون کاندیدای مورد نظرش رأی نیاورده بود به شدت عصبانی بود وبه فرد پیروز وهوادارانش که اتفاقا اکثریت مطلق هم بودند بدوبیراه می گفت.

یادش بخیر آقای جنگجو همیشه حرفای زیبایی می زد و حرفاش حلّال خیلی ازمشکلات بود.

به این همکارمون(که البته هنوزدرسن70سالگی همون تعصب راداره) گفت:

فلانی خربزه چطوره؟چه مزه ای داره؟

- خب شیرینه!!

- عسل چطور؟چه مزه ای داره؟

- اونم شیرینه!!

-حالا اگه این دوتا با هم باشن چی؟؟

- معلومه، دل درد وبیماری شدید وحتی امکان مرگ هم هست!

آقای جنگجو بهش گفت: نه اشتباه می کنی این طبع ما هست که این دورا با هم قبول نمی کنه وگرنه اون دوتا شیرین هستند وبا هم مشکلی ندارن وهمین طوراست انتخابات که ما زیادی شورش می کنیم ودوستی هارا بعضاً فدای سیاست می کنیم  درحالی که اون بالایی ها دارن با هم زندگی می کنند و..

بله انتخابات ورقابت های سیاسیون پایان می پذیرد وبعد ازفروکش کردن گردوخاکش، این ماهستیم که می خواهیم دریک شهرباهم زندگی کنیم دریک مدرسه ویک محیط با هم کارکنیم وباهم تعامل ورفت وآمد داشته باشیم.باید درحین رقابت به گونه ای با هم رفتارکنیم که فردای رقابت جایی هم برای رفاقت مانده باشد.

دونمونه را مثال می زنم:

چندسال پیش دوستی این پیامک رابرایم ارسال کرد: «به کلیه اصلاح طلبان دستور خودسوزی درروزهای22و23خرداد» بنده هم خدمتشون عرض کردم: «مگه قراره چه اتفاقی بیفته؟» خب اگرقرارباشد بعد از هرانتخابات عده ای خودسوزی کنند آن وقت انتخابات باعث منقرض شدن نسل ایرانی می شود وبه یک دهه نمی رسد که دیگرکسی باقی نمی مونه!!! چرا رقابت را به دشمنی وکینه تبدیل کنیم ودر هرسال که یک انتخابات برگزار میشه تعدادی ازدوستانمان را از دست بدهیم؟؟

نمونه دوم:

همین آقای حاج زارعی که در برخی پست ها ازایشان نام برده ام (اینجا)  و (اینجا) باوجودی که بازنشسته شده است سعی می کنم در همه اردوهای مدرسه همراه باشیم وهمه همکاران هم شدت وابستگی ما دونفررا می دانند وباهیچ همکاری به اندازه ایشون طول وعرض دوستی نداشته ام(هرچند همکاران ودوستان بسیارخوب دیگری هم دارم) جالبه که بنده باایشون یک ذره ازنظر دیدگاه های سیاسی اشتراک نداریم واین رابسیاری از همکاران از من پرسیده اند که شماچطوربا هم می سازید؟ ولی این را حل کرده ایم که دوستی هیچ ربطی به دیدگاه های سیاسی نداره وصداقت وراستی وصفا وبی تکلفی ایشون را من با دنیایی ازسیاست ومقام های آن معاوضه نمی کنم همچنین همین آقای محب خودمون که دیگه واویلا ازنظر تفاوت دیدگاه ولی دوستی ها پابرجا و رفت وآمدهای خانوادگی و دور هم بودن ها هم همیشه برقرار ونیز آقای... به ندرت اتفاق افتاده که با هم برسراین موضوعات بحث کنیم واگر هم اتفاق افتاده همونجا تموم شده عین این که اصلا صحبتی نبوده.

دوستانی که به زحمت به دست آورده ایم این قدر خوبی دارند که مبنای دوستی هایمان باشند. این از عدم بلوغ سیاسی است که محل کارمان رابراساس دیدگاه های سیاسی خراب کنیم. مادریک مدرسه یااداره قرار است درس بدهیم وکار کنیم نه این که کلوپ سیاسی راه بیندازیم.

پس بیایید درحین رقابت وبعد از رقابت، باز هم رفاقت رافراموش نکنیم.

حسن ختام این بحث را، باز هم نقلی ازجناب آقای جنگجو می آورم:

جمله معروفی داشت که می گفت: «آدم احمق مانند یک مِلک است وبرای بزرگانش همیشه سود ومنفعت داره»

بیاییم خودرامِلک دیگران نکنیم

پایدار باشید
طبقه بندی: خبرها و اطلاع رسانی ها، ادبیات وموسیقی وسینما،
برچسب ها: رفاقت، رقابت، انتخابات،

تاریخ : پنجشنبه 23 خرداد 1392 | 10:18 ق.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو