به نام خدا

طی چند روز گذشته همکاران و دانش آموزان وبرخی خانواده های دانش آموزان، تقاضای نمونه سؤال عربی هفتم و سوم راهنمایی داشته اند.

دراین پست 5 نمونه سؤال عربی سوم راهنمایی را قرار می دهم که یک نمونه تاپایان درس 3 و یکی هم تاپایان قواعد درس 5 می باشد و سه نمونه دیگر مربوط به امتحان پایان ترم نوبت اول  در سال های 86 و 87 و 91 مدرسه آیت الله طالقانی فسا می باشد.

نمونه سؤال نوبت اول کلاس هفتم هم به زودی آپلود خواهد شد. دونمونه سؤال بارعایت کامل بارم و اهداف کتاب تهیه نموده ام که حتی 25/. هم از بارم واهداف کتاب تخطی ندارد ولی برای نوبت اول کلاس های خودم نگه داشته ام و مورد تأیید بزرگان قوم نیز قرار گرفته است ولی ان شاءالله به زودی یک نمونه کامل هم برای آپلود تهیه خواهم کرد.

نکته ای هم قابل ذکر است که بسیار مورد سؤال بوده است وآن اینکه:

سؤال: آیا برای نوبت اول درپایه هفتم باید امتحان 15 نمره ای باشد یا 20 نمره ای؟

ادامه مطلب را کلیک کنید.

پاسخ:

قرار بود که عربی هفتم دو نمره مجزا درکارنامه داشته باشد 20 نمره، امتحان کتبی و 20 نمره هم امتحان شفاهی (قرائت) ولی مورد تأیید شورای عالی آموزش وپرورش قرار نگرفت و 15 نمره کتبی و 5نمره شفاهی تصویب شد که بارم آن در همین پست موجود است.

اما تا امروز 24/9/1392 هیچ دستورالعملی برای این بارم ارسال نگردیده است و همکاران عزیز مجاز هستند که امتحان پایانی را به صورت 20 نمره ای  یا 15 نمره ای برگزار نمایند واز همکاران عزیز درخواست می شود درصورتی که به صورت 5+15 برگزار می کنند، بارم را به دقت بررسی نمایند مخصوصا بخش شفاهی که هیچ نمره ای برای ترجمه درنظرگرفته نشده است فقط 2 نمره برای روان خوانی و 3 نمره هم برای مکالمه ساده.

نکاتی که باز هم باید در مورد امتحان عربی هفتم مورد تأکید قرار گیرد:

- هیچ نوع ترجمه فارسی به عربی داده نشود چه ترجمه کلمات یا متن یا نوشتن نام عربی تصاویر

- ازبخش نکته ها ، هیچ سؤالی مستقیم یا غیر مستقیم طرح نگردد.

- از بخش بدانیم هیچ سؤالی به صورت مستقیم طرح نگردد مثلا این سؤال دارای اشکال است:

در جواب «هَل» ....و....... می آید.

برای دیدن انواع سؤالاتی که دارای اشکال هستند ودلایل اشکالات آنها این پست را ملاحظه فرمایید. (اینجا)

برای دانلود بارم عربی هفتم لینک زیر را کلیک کنید.

5 نمونه سؤال عربی سوم راهنمایی در سه سرور آپلود شده اند تا اگر یکی دچار مشکل بود بتوان از دیگر سرورها استفاده کرد. هریک از این نمونه سؤالات لینک اول در پرشین گیگ ، لینک دوم در ترین بیت و لینک سوم در پیکو فایل ، آپلود شده است.

نمونه اول، چهار درس

   

نمونه دوم تاقواعد درس 5

   

نمونه سوم نوبت اول سال 86

   

نمونه چهارم نوبت اول سال 87

   

نمونه پنجم نوبت اول سال 91

   

 

باتشکر از دوستانی که مطالب پیام نسیم را به همین وبلاگ لینک می دهند دوستانی چون آقا مبین و نیز جناب آقای باقری عزیز و... ونیز دانش آموز عزیز جناب آقای طهماسبی

و اما دوستان ومدیران برخی وبلاگ ها که شاید فعلا نام بردن خیلی لازم نباشد برخی مطالب وبلاگ پیام نسیم را با حذف توضیحات پایانی ، به صورت غیر مجاز کپی نموده اند وبرخی آن را با نام خودشان استفاده کرده اند که این کار هیچ وجه قانونی و شرعی واخلاقی ندارد.

ازاین دوستان خواهش می کنم که لااقل به شعارهای وبلاگشان که نوعا هم درباره اخلاق و انتظار ظهور و نیز مطالب اخلاقی است پایبند باشند.

برای دیدن روش تدریس فعل امر وپاورپویینت مربوط به آن و نیز ملاحظه چند روش تدریس دیگر در کتاب عربی سوم ، (اینجا) را کلیک کنید.
طبقه بندی: مباحث زبان عربی،
برچسب ها: نمونه سؤال، عربی سوم، نوبت اول، مدرسه آیت الله طالقانی،

تاریخ : یکشنبه 24 آذر 1392 | 12:20 ب.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic