به نام خدا

اگر سیستم آموزشی را به سیستم کشاورزی تشبیه کنیم که تشبیهی دور از ذهن هم نیست ، مهمترین بخش که برداشت می باشد ، همان بخش سنجش و ارزشیابی یا امتحانات است.
هستند کسانی که باغبانان بسیار دلسوز ، بستان تعلیم و تربیت هستند ولی بخاطر عدم اطلاع از جزئیات دقیقِ نحوه طراحی آزمون ، نمی توانند یک آزمون دقیق و منطبق بر اهداف ، طراحی نمایند.

دو مورد ایراد تایپی بود که اصلاح و مجددا آپلود شد و فهرست هم به آن افزوده شد.

ادامه مطلب یا همین جا را کلیک کنید.

در بررسی نمونه سؤالات مختلف و حتی نمونه سؤالات همکاران بسیار توانمند و دلسوز ، متوجه شدم که برخی ایرادات و اشکالات ، در اکثر سؤالات مشترک است و بر اساس آن به فکر افتادم که یک راهنمای جامع و کامل جهت برطرف نمودن این ایرادات ، تهیه نمایم.

راهنمای طراحی آزمون درس عربی
استاد بزرگ دکتر عباچی هم از این طرح استقبال نمودند و مرحله به مرحله بر کار نظارت داشتند و راهنمایی فرمودند و این پاورپویینت حاصل این طرح است که تأییدیه و امضای استاد را هم با خود دارد که این برای بنده افتخاری است که کاری دقیقا مطابق خواسته  های ایشان باشد.

برخی نکات ، تذکرات و نمونه ها بود که استاد توصیه داشتند حتما باید در این پاورپویینت اضافه نمایید و ان شاءالله که نهایتا این شاگرد توانسته باشد منویات استادش را جامه عمل بپوشاند.

راهنمای طراحی آزمون درس عربی
همکارانی که در گروه های آموزشی استان ها و شهرستان ها هستند این پاورپویینت را در جلسات کارگاهی نمایش دهند و معرفی نمایند و همه مطالب با توضیح و مثال های متعدد همراه است.
هر وبلاگ یا سایت شخصی یا متعلق به گروههای آموزشی استان ها و شهرستان ها که دوست دارند می توانند این برنامه را معرفی فرمایند و به همین وبلاگ لینک دهند.
چون این مجموعه 35 صفحه ای با هم کامل می شود ، استفاده از بخشی از محتویات این پاورپویینت مجاز نمی باشد کما این که در مواردی اتفاق افتاده است.

راهنمای طراحی آزمون درس عربی
فایل را دانلود نمایید و از زیپ خارج کنید و سپس اجرا کنید.

دو مورد ایراد تایپی بود که اصلاح و مجددا آپلود شد و فهرست هم به آن افزوده شد.

لینک دانلود پاورپویینت طراحی سؤالات عربی

لینک دانلود پاورپویینت طراحی سؤالات عربی
دانلود فونت های بکار رفته در این پاورپویینت برای کسانی که این فونت ها را بر روی سیستم خود نصب نکرده اند.
دانلود دو فونت بی تیتر و ادوبی عربیک که در این برنامه استفاده شده اند.


*************
راهنمای طراحی آزمون درس عربی


استفاده از مطالب این پست در وبلاگ ها آزاد است به شرط این که لینک ها قرار داده نشود و بخش ابتدایی مطلب آورده شود و ادامه را به پیام نسیم لینک دهند.
استفاده غیر از این شکل ، یا قرار دادن لینک دانلود در وبلاگ ها ، شرعا و قانونا به عهده سرورانی که استفاده می کنند.طبقه بندی: آموزش های متفرقه، مباحث زبان عربی،
برچسب ها: پاورپویینت، آموزش طرح سؤال، استاد عباچی،

تاریخ : سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 | 04:00 ب.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic