به نام خدا

بالأخره ماه ها انتظار به سر آمد و در تاریخ 28 امرداد ماه مدرسین عربی نهم به تدریج وارد مرکز نسیبه شدند و آماده برگزاری دوره شدند.

امسال یک نکته بیش از سال های قبل به چشم می آمد و آن هم انتظار دیدار دوستان دنیای مجازی بود که طی سال گذشته با هم کار کرده بودند و بسیاری از آنها همدیگر را ندیده بودند و وقتی یکدیگر را می دیدند گاه کل تصورات ذهنی به هم می ریخت و در هر حال روزها و شب های بسیار خوبی بود که همه دور هم جمع شده بودند و در این میان دوستان بسیار خوبی هم به جمع ما اضاف شدند.

دبیران محترم سراسر کشور حتما یک DVD که از طرف دفتر تألیف به مدرسین داده شده است و حاوی تدریس هایی است که قبلا اعلام شد در تهران انجام داده ایم و نیز شرح و توضیحات مبسوط اساتید و کتاب صوتی عربی نهم است و نیز یک CD هدیه پیام نسیم را از مدرسین عزیز دریافت دارید.

ادامه مطلب یا همین جا را کلیک کنید.
امسال دوره یک تفاوت مهم با سایر دوره ها داشت که از استان فارس علاوه بر مدرسین ، همه اعضای پایگاه کشوری کیفیت بخشی درس عربی با ابلاغ وزارتی ، در این دوره حضور داشتند و از نزدیک با همکاران در تماس بودند.

کلاس ها از روز 29 مرداد شروع شد و اساتید معظم استاد عباچی بزرگ ، استاد اشکبوس نستوه ، استاد تقوایی مهربان و استاد چراغی خوش ذوق در خدمتشان بودیم.
روز دوم دوره ، یک جلسه عمومی برگزار گردید و جناب آقای کاظمی مدیر پایگاه در باره اهداف و برنامه های پایگاه با همکاران سخن گفتند.اهم سخنان ایشان:
- همه دبیران عربی کشور عضو پایگاه هستند و این چند نفر اعضای رسمی فقط پیگیری کننده امور هستند.
- ارتباطات به عنوان رکن اصلی کار پایگاه ، در این دوره افزایش خواهد یافت.
- هر همکاری کاری انجام دهد مورد تشویق قرار خواهد گرفت و هیچ سقفی برای تشویق نخواهیم داشت.
- صرفه جویی در همه چیز جز در آموزش و صرفه جویی در همه چیز برای آموزش.

- معرفی اعضاء و مسؤولیت های ایشان:
الف: جناب آقای کاظمی مدیر پایگاه و سرکار خانم نجیب دبیر پایگاه به عنوان هماهنگ کننده امور و ابلاغ سیاسیت ها و راهبردها (خداقوت)
ب: آقای عباسی رابط استان ها برای برگزاری همایش ها در سراسر کشور و مشاوره تخصصی در این مورد که همه سرگروه های کشور برنامه های دعوت از اعضای پایگاه و مؤلفین محترم را با ایشان هماهنگ می کنند.
ج: آقای مجیدکیانی رابط کشوری پایگاه در زمینه ارتباط مستمر با سرگروه های آموزشی و مدرسان استانی جهت اعلان برنامه های پایگاه و هماهنگی در زمینه اجرای برنامه ها و مدیریت و نظارت در نحوه اجرای برنامه های ارائه شده از سوی پایگاه(خداقوت)
د: آقای محمود صادقی مسؤول ایجاد و امور مربوط به وب سایت پایگاه و هر کاری که در زمینه ارتباطات مجازی و اینترنتی باشد که وب سایت پایگاه ساخته شده است ولی رسما از اول مهر شروع به کار خواهد کرد. (خداقوت)
هـ: آقای ابراهیم قائدی و سرکار خانم راجع رابط کشوری در زمینه اجرای طرح های سه گانه « درس پژوهی » ، نظارت بالینی طراحی آموزشی و مشاوره در این زمینه و پخش و ارائه مستندات طرح ها به استان ها و تشکیل نمایشگاه های  علمی و آموزشی از دستاوردها و نوآوری های معلمان و دانش آموزان ، و کلیه اموری که به ساخت بسته های آموزشی و یافتن خلاقیت ها مربوط باشد.

در دوره دوم هم در جلسات مختلفی که با همکاران بود امور مربوط به پایگاه توضیح داده شد و همکاران در جریان روند امور و مسائل مربوط به پایگاه قرار گرفتند.در کنار برگزاری دوره تأمین مدرس دو همایش هم برگزار گردید
اولین همایش:
روز 31 امرداد به همت سرکار خانم آقای سرگروه منطقه 2 تهران همایشی برگزار گردید که بنده و جناب آقای کاظمی مدیر پایگاه و سرکار خانم رایگان مدرس استان لرستان به عنوان سخنرانان این جلسه حضور داشتند و البته فرصتی بود تا دوستان دیگری از دنیای مجازی را هم در این همایش زیارت کنیم.جناب آقای کاظمی عزیز در باره پایگاه مطالبی را عنوان فرمودند و سرکار خانم رایگان هم در باره درس پژوهی و نظارت بالینی مطالبشان را ارئه نمودند.بنده هم در باره تدریس و روش تدریس صحبت هایی داشتم و درس پنجم عربی نهم را هم تدریس نمودم که در این تدریس از روش واژه پژوهی استفاده شد و چون با هماهنگی قبلی ، نوبت آخر به بنده خورده بود سعی کردم جلسه را شاد و با نشاط برگزار کنم.

دومین همایش:
- روز دوم شهریور به همت سرکار خانم پارسائیان استان البرز و گروه آموزشی ناحیه 3 کرج همایشی در این شهر برگزار گردید که در ابتدا استاد چراغی در باره ضرورت آموزش زبان عربی و ارتباط تنگاتنگ آن با زبان فارسی مستدلا مطالبی را ارائه فرمودند و سپس استاد تقوایی در باره روش های تدریس عربی مطالب مبسوطی را ارائه نمودند که توفیق مجددی بود که از محضر دو استاد استفاده کنم.سپس نوبت بنده بود که در باره وظایف و برنامه های پایگاه نکاتی را به اختصار عرض کردم و به درخواست همکاران در حدود 5 دقیقه در باره روش تدریس واژه پژوهی و یک نمونه تدریس فعل مضارع مطالبی را عرض کردم و مجددا درخواست پخش فیلم دانش آموزان مدرسه شهید دستغیب در بحث واژه پژوهی را داشتند که کار دانش آموزان به شدت مورد تشویق قرار گرفت.

حواشی دوره:
- شب ها تا حدود ساعت 3 بامداد با اعضای پایگاه و برخی همکاران دیگر در نمازخانه دور هم بودیم و برنامه های پایگاه را مدون می نمودیم که جا دارد علاوه بر اعضای پایگاه از همه همکارانی که در این امر مشارکت داشتند تشکر کنم.


- جلسه دیدار با دوستان گروه واتساپ دبیران عربی ایران و البته دیگر دوستان دنیای مجازی که در هر دو دوره برگزار شد و دوستان زیادی خارج از گروه ها هم به جمع ما آمدند و تقاضاهی زیادی برای پیوستن به گروه وجود داشت.
- شرکت در مراسم جشن خانوادگی دوست بسیار عزیزم جناب آقای شیخ عطار که آشنایی با خانواده بزرگ ایشان هم توفیقی دیگر بود.- دیدار با اساتید مؤلفین پیام آسمان از جمله دکتر آزادی عزیز که ارادت بنده خدمت ایشان یک ارادت قلبی است.


توفیقی هم بود که با جناب آقای رضایی رئیس آموزش معلمان و نیروی انسانی سازمان پژوهش حضوراً در باره آن بخش از برنامه های پایگاه که با حیطه مسؤولیت ایشان ارتباط دارد صحبت کنم و برای برنامه های آینده هماهنگی انجام شد و در برخی کلاس ها هم ایشان تشریف آوردند و برای همکاران صحبت نمودند.

و بالأخره نوبت وداع

هرکو شراب فرقت روزی چشیده باشد
داند که سخت باشد قطع امیدواران
با ساربان بگویید احوال آب چشمم
تا بر شتر نبندد محمل به روز باران
بگذاشتند ما را در دیده آب حسرت
گریان چو در قیامت چشم گناهکاران
این هم یک سری عکس های یادگاری از دو دوره که البته بنده در دور اول بودم و در دور دوم هم به عنوان نماینده پایگاه برای پیگیری کارهای پایگاه ماندگار شدم.


و دکتر شفیعی کدکنی فرماید:
سعدی به روزگاران مهری نشسته بر دل
بیرون نمی توان کرد حتی به روزگاران


به امید سلامتی و موفقیت همه دوستان عزیزم در سرتاسر کشور و نیز بهروزی و تندرستی حضرات اساتید که امسال به همت استاد اشکبوس تنها گروهی که هم کتاب داشتند و هم کتاب راهنما و هم پکیج آموزشی ، گروه عربی بود.

زنده باد استاد
مایه افتخار ما هستی و دوستت داریم.

ان شاءالله بزودی یک سری کلیپ هایی که از فرمایشات اساتید فیلم گرفته ام را به زودی منتشر می کنم
قرار بود در این پست منتشر کنم که هم طولانی شد و هم طبق معمول فراموش کردم

طبقه بندی: خبرها و اطلاع رسانی ها،
برچسب ها: تامین مدرس، پایگاه کیفیت بخشی عربی، همایش،

تاریخ : جمعه 6 شهریور 1394 | 11:52 ق.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو