به نام خدا

پاورپویینت گویای پیام نسیم، درس چهارم عربی هشتم به خاطر تغییراتی که در بخش «المعجم» ایجاد شده است مجددا بازسازی شد و البته کمی هم در بخش های مختلف فضای پاورپویینت زیبا شد و موسیقی های زیبایی هم در جاهای مورد نیاز گنجانده شد و فهرست هم به آن افزوده شده است و امیدوارم که در حین ایجاد تغییرات ، در اصلِ پاورپویینت اشکالی ایجاد نشده باشد.
درس چهارم به آموزش فعل های مربوط به سوم شخص مفرد (هوَ ، هی) و اول شخص جمع می پردازد.


ادامه مطلب یا همین جا را کلیک کنید.

پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربی

نکاتی که باید در تدریس آن مد نظر باشد این که نیازی به آموزش صرف و ساخت افعال نیست چون متاسفانه با وجود این که سه سال از تدریس کتاب های جدید گذشته است هنوز در برخی مدارس به صورت های خیلی قدیمی ساخت فعل را آموزش می دهند و هیچ راهی هم برای جلوگیری از این کار وجود ندارد جز انصافِ آن همکاران که کلاس ها نیز نتوانسته است تغییری در افکارشان ایجاد کند و این فقط خاص مدارس عادی نیست که حتی مدارس استعدادهای درخشان را نیز درنوردیده است.

نکته مهمی که در این درس باید مورد دقت قرار گیرد و نیاز به توضیح برای دانش آموزان ندارد و باید خودشان کشف کنند و البته در کتاب قبل هم وجود داشت ، مربوط به تشابه فعل مضارع برای «هیَ و أَنتَ» است.
باید به دانش آموز کمک کنیم که خودش آن را کشف کند زیرا هیچ فعلی بدون قرینه داده نمی شود و ما هم بدون قرینه چیزی را از دانش آموز نمی خواهیم و خلاف این امر ، اشکال دارد.
در این پاورپویینت گویا ، برخلاف قبلی ها ، متن درس فقط یک بار آمده است یعنی بخش روخوانی و ترجمه با هم است.


                   


برای دانلود پاورپویینت گویای پیام نسیم ،  درس چهارم ، عربی هشتم، لینک زیر را کلیک کنید و پس از دانلود ، آن را از حالت زیپ بیرون بیاورید.
اگر فونت های به کار رفته در این پاور پویینت یعنی فونت های B titr و Adobe Arabic بر روی سیتم شما نصب نشده است این فونت ها را از لینک زیر دانلود نموده و نصب نمایید تا پاروپویینت به هم ریختگی نداشته باشد.
دانلود دو فونت بی تیتر و ادوبی عربیک که در این برنامه استفاده شده اند.


*******************************


استفاده از مطالب این پست در وبلاگ ها آزاد است به شرط این که لینک ها قرار داده نشود و بخش ابتدایی مطلب آورده شود و ادامه را به پیام نسیم لینک دهند.
استفاده غیر از این شکل ، یا قرار دادن لینک دانلود در وبلاگ ها ، شرعا و قانونا به عهده سرورانی که استفاده می کنند.

پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربی


پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربی

پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربی

پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربی

شاد و سربلند و پیروز باشیدطبقه بندی:
برچسب ها: پاورپویینت گویا، پیام نسیم، عربی هشتم، فعل مضارع، روش تدریس،

تاریخ : جمعه 29 آبان 1394 | 09:16 ب.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات

  • روینیا
  • معنوی
  • کارت شارژ همراه اول