تبلیغات
پیام نسیم - روش تدریس و پاورپویینت گویای درس پنجم عربی هشتم 94
به نام خدا
آدرس کانال تلگرام پیام نسیم
https://telegram.me/payamenasim

پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربی

آخرین پاورپویینت گویای پیام نسیم ، عربی هشتم برای نوبت اول در این پست تقدیم می شود.
درس پنجم ، از نظر قواعدی همان مطالب درس چهارم را دوره می کند تا با تمرین و تکرار بیشتر درس در ذهن دانش آموزان جایگیری شود.

ادامه مطلب یا همین جا را کلیک کنید.

پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربی

توصیه در باره روش تدریس:
روشی که برای تدریس عربی هفتم و هشتم و نهم پیشنهاد می شود و خوشبختانه در سال گذشته و امسال ، امتحان خوبی هم داده است و اساتید گرانقدر از جمله استاد عباچی بزرگ هم همیشه آن را توصیه نموده اند ، روش واژه پژوهی است که در همه دروس کاربرد دارد و ترکیبی از همه روش های فعال و دانش آموز محور است و بخش المعجم با ترجمه در این پاورپویینت ها با تذکر واژه پژوهی آمده است.

پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربیبرای دیدن پست مربوط به روش واژه پژوهی را کلیک کنید.

در پایان این پست دو قطعه فیلم از فعالیت دانش آموزان دبیرستان شهید دستغیب فسا که همراهان بنده در ابداع این روش بوده اند و با همین روش فعالیت می کنند قرار داده می شود و ملاحظه می کنید که فعالیت بداهه آنان چه لذتی را به آنان می بخشد. این لذت همان لذت کشف است که ما گاهی دانش آموز را از آن بی بهره می کنیم.

قابل ذکر است که در این پاورپویینت ، چند تمرین اضافه در پایان قرار داده شده است که از کتاب عربی هشتم پیام نسیم گرفته شده است.

پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربی

*************
کلمات متضاد و مترادفی را که در کتاب هشتم فراگرفته اند نیز  در یک اسلاید ، بدون پاسخ آمده است.
پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربی

نکته مهم و روش تدریس:
فعل «تَفْعَلُ» برای «أَنتَ و هی» یکسان است و برای تدریس آن نیاز نیست که وارد مسائل حاشیه ای شویم. یادمان باشد که اگر مثلا فعل «تَشْرَبُ» را در خارج از جمله و بدون قرینه به ما بدهند هیچکس نمی داند که برای کدام ضمیر آورده شده است یعنی باید فعل حتما همراه قرینه باشد و قرینه یا اسم است یا ضمیر یا ...
پس نگران ترجمه این فعل نباشیم چون وقتی این فعل با قرینه «أَنتَ» یا «هی» بیاید ، دانش آموز آن را به راحتی می شماسد و ترجمه می کند یعنی ضمیر بهترین کمک برای ترجمه است و البته اسم نیز چنین است.برای دانلود پاورپویینت گویای پیام نسیم ، درس پنجم عربی هشتم 94 ، لینک زیر را کلیک کنید.
توضیح این که این پاورپویینت ها بوسیله برنامه Winrar زیپ شده اند و باید ابتدا از زیپ خارج شوند واز پاورپویینت 2013 یا حداقل از 2010 استفاده کنید. با 2007 کار نمی کند.
دانلود پاورپویینت گویای پیام نسیم درس پنجم از عربی هشتم سال93


اگر فونتهای Adobe Arabic و B Titr را قبلا نصب نکرده اید و فونتها به هم ریختگی دارد ، حتما از لینک زیر فونتها را دانلود و نصب نمایید.

دانلود دو فونت بی تیتر و ادوبی عربیک که در این برنامه استفاده شده اند.


دوقطعه فیلم از فعالیت واژه پژوهی دانش آموزان دبیرستان شهید دستغیب فسا (سال 93) که همکاران واتساپ و تلگرام آن را قبلا دریافت نموده اند.
 دانلود فیلم فعالیت درس پژوهی دانش آموزان هفتم دبیرستان شهید دتغیب فسا      

برای دریافت کلیپ های آموزشی جدید حتما وارد کانال پیام نسیم شوید.
آدرس کانال تلگرام پیام نسیم
https://telegram.me/payamenasim


*****************

استفاده از مطالب این پست در وبلاگ ها آزاد است به شرط این که لینک ها قرار داده نشود و بخش ابتدایی مطلب آورده شود و ادامه را به پیام نسیم لینک دهند.
استفاده غیر از این شکل ، یا قرار دادن لینک دانلود در وبلاگ ها ، شرعا و قانونا به عهده سرورانی که استفاده می کنند.پیام نسیم مرجع بررسی کتب نونگاشت عربیطبقه بندی:
برچسب ها: پاورپویینت گویا، پیام نسیم، عربی هشتم، فعل مضارع، روش تدریس، واژه پژوهی،

تاریخ : جمعه 20 آذر 1394 | 10:18 ب.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات

  • روینیا
  • معنوی
  • کارت شارژ همراه اول