تبلیغات
پیام نسیم - درس هفتم از عربی هفتم بررسی و روش تدریس و پاروپویینت گویا
به نام خدا

قرار دادن لینک دانلود یا پاورپویینت در کانال ها و گروه ها و در وبلاگ ها ، هیچ مجوزی ندارد و شرعا و قانونا به عهده سرورانی که استفاده می کنند.

در این پست از پیام نسیم ، پس از بررسی و تحلیل درس هفتم از عربی هفتم ، پاورپویینت گویای آن نیز تقدیم می شود که تغییرات سال 94 در آن اعمال شده است و ایرادات آن برطرف شده و نیز بک گراندهای زیبایی هم به آن افزوده شده است با حجم کمتر از 5 مگابایت.
در بخش بدانیم توضیحات ساده دیگری نیز به توضیحات کتاب ، افزوده شده است و نیز در پایان تمرینات کتاب ، حدود 7 مورد نمونه تمرین های دیگر برای تکرار و ممارست بیشتر آورده شده است که بدون پاسخ می باشد.

این توضیحات و تمرینات از کتاب «عربی هفتم با پیام نسیم» گرفته شده است تا کسانی که آن کتاب را در اختیار ندارند بتوانند از بخشی مطالب آن استفاده کنند.


بررسی درس هفتم:
دانش آموز در پایان این درس باید بتواند:
1- تعداد30 کلمه  جدید این درس را از عربی به فارسی معنا کند.
2- حرف نفی «ما» را در جمله تشخیص دهد و بتواند ماضی منفی عربی را درست ترجمه کند.
3- مکالمه ای ساده در حدّ کاربرد حروف و اسماء استفهام «مَنْ ، هَلْ،  ماذا ، لماذا» را انجام دهد.واژه ها طبق معمول یک بار با صوت و بدون ترجمه آمده اند و یک بار هم با ترجمه و بدون صوت تا دانش آموزان با دقت در واژه ها ، به واژه پژوهی بپردازند و مفهوم واژه ها و متن را درک کنند و نیز قواعد را در همین جا آموزش ببینند. هیچ نیازی نیست که دانش آموزان واژه ها را در بیرون از کلاس حفظ کنند و اصولا حفظ ، کارایی آموزشی ندارد.

تحلیل درس:
حِوارٌ فـی الأُسرَةِ (گفت و گویی در خانواده)
متن مکالمه به گونه ای است که دانش آموز متوجّه وجه تفاوت زبان فارسی با عربی می گردد و آن وجود مذکّر و مؤنّث در زبان عربی است که از ویژگی های بارز این زبان است. متن اوّل و دوم در عین حال که مکالمه است؛ آموزش قواعد درس نیز می باشد. لازم است معلّم از دانش آموز بخواهد تا اختلافات این دو متن را بررسی و توضیح دهد؛ سپس چنان که دانش آموز حقّ مطلب را به درستی ادا نکرد؛ خودش توضیح دهد.

التمارین

تمرین اوّل: ترجمهٔ افعال ماضی مثبت ومنفی خوانده شده. لازم است در طرّاحی سؤالات امتحانی نیز این تمرین الگو واقع شود. نباید ترجمهٔ فعل، بیرون از جمله خواسته شود.

تمرین دوم: تمرینی بر مهم ترین هدف آموزشی درس صورت گرفته است. سعی شده است تا طرّاحی تمرین آسان باشد و دانش آموز در حلّ تمرین مفهوم درس را به درستی بیاموزد.دانش افزایی برای دبیر (نه برای دانش آموز)
1- «جَلَسَ» با «قَعَدَ» مترادف است.
2- «جَمَعَ» یعنی «جمع کرد» ولی «اِجتَمَعَ» به معنای «جمع شد» است.
3- «سَأَلَ» فقط به معنای «سؤال کرد» نیست؛ بلکه به معنای «درخواست کرد» نیز می باشد.
گاهی اشتباهاً در ترجمهٔ فارسی به عربی حرف جرّ «مِنْ» می آورند؛ مثلاً «از تو می پرسم» را «أسأَلُ مِنْكَ» ترجمه می کنند؛ در حالی که «أسألُكَ» درست است و حرف جرّ مِن زائد است.
در انگلیسی نیز چنین است؛ مثلاً: I ask you . یعنی: از تو می پرسم. یا از تو درخواست می کنم.
فعل هایی هم هستند که برعکس این می باشند یعنی در عربی به همراه یک حرف جر می باشند اما در فارسی ، آن حرف ترجمه نمی شود. مثال: «أَشعر بالفرح = احساس شادی می کنم» که حرف جرّ «بِـ» در فارسی ترجمه نمی شود.                

لینک های دانلود
اگر فونتها را قبلا نصب نکرده اید و فونتها به هم ریختگی دارد ، حتما از لینک زیر دو فونت B Titr  و Adobe Arabic را دانلود و نصب نمایید.
دانلود دو فونت بی تیتر و ادوبی عربیک که در این برنامه استفاده شده اند.


برای دانلود پاورپویینت گویای پیام نسیم درس هفتم از عربی هفتم ، لینک زیر را کلیک کنید  و پس از دانلود آن را به وسیله برنامه Winrar از حالت زیپ خارج کنید. ضمنا از آفیس 2013 یا لااقل از 2010 استفاده کنید. با 2007 درست کار نمی کند.

دانلود پاورپویینت گویای پیام نسیم درس پنجم از عربی هشتم سال93
                

کلیه پاورپویینت ها و مطالبی که در باره عربی هفتم و هشتم تهیه شده در لینک های زیر موجود است
عربی هفتم
 http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/175/524603/Link/LArabi7.jpg

عربی هشتم
  


برای دریافت کلیپ های آموزشی جدید و مباحث درسی ،  حتما وارد کانال پیام نسیم شوید. برای داشتن برنامه تلگرام حتما نیاز به گوشی پیشرفته نیست می توانید تلگرام را بر روی لپ تاپ یا کامپیوترتان هم نصب کنید.

آدرس کانال تلگرام پیام نسیم
https://telegram.me/payamenasim


اگر بر روی لپ تاپ یا کامپیوترتان ، تلگرام را نصب کرده اید برای ورود به کانال پیام نسیم بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

*****************

استفاده از مطالب این پست در وبلاگ ها آزاد است به شرط این که لینک ها قرار داده نشود و بخش ابتدایی مطلب آورده شود و ادامه را به پیام نسیم لینک دهند.
استفاده غیر از این شکل ، یا قرار دادن لینک دانلود یا پاورپویینت در کانال ها و گروه ها و در وبلاگ ها ، شرعا و قانونا به عهده سرورانی که استفاده می کنند.


طبقه بندی:
برچسب ها: پاورپویینت گویا، عربی هفتم، درس هفتم94، روش تدریس،

تاریخ : یکشنبه 11 بهمن 1394 | 12:34 ب.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.