تبلیغات
پیام نسیم - بررسی درس نهم از عربی هشتم+پاورپویینت گویا
به نام خدا
http://s7.picofile.com/file/8241836892/Darse9_Arabi8_941.jpg
در این پست بررسی درس نهم از عربی هشتم و پاورپویینت گویای پیام نسیم از این درس را تقدیم می کنم که ان شاءالله درس آخر عربی هشتم برای بعد از تعطیلات نوروزی بماند
 متن درس ماجرای سفر دانش آموزان یک مدرسه است. در کتاب سعی شده است تا تعادل جنسیّتی برقرار شود. در درس سوم «مهنتك فی المستقبل» شخصیّت ها پسر بودند. در این درس شخصیّت ها دخترند.

ادامه مطلب یا همین جا را کلیک کنید.
http://s6.picofile.com/file/8241836918/Darse9_Arabi8_942.jpg

در این درس چند نکته باید مد نظر باشد
1- از نظر آموزش افعال ، در این درس فعل جدیدی آموزش داده نمی شود و تکرا و مرور فعل های متناسب با «هُم ، هُنَّ ، هما مذکر و هُما مؤنث = ایشان» است و در این باره قبلا در درس قبل توضیح داده شده است و به همین دلیل بخش «نظرة إلی الفعل المضارع» بعد از درس نهم طرّاحی شده است.
معلّم همچنان با روش اکتشافی تلاش می کند تا دانش آموز خودش بتواند نکات درس را کشف کند. نقش معلّم در اینجا نقش راهنما و اصلاح کننده است و برای تسهیل در این کار ، چند فعل در بخش المعجم قرار داده شده است تا دانش آموزان با روش واژه پژوهی به شناخت آن پی ببرند و سپس در کلاس به صورت شفاهی به ساخت و مقایسه انواع دیگر آن بپردازند.
روش واژه پژوهی را از دست ندهید.

http://s6.picofile.com/file/8241836926/Darse9_Arabi8_943.jpg
2- یک کلمه پرسشی دیگر در این درس مورد بررسی قرار می گیرد «کَیفَ» که مانند کلمات پرسشی «استفهامی» قبل ، پاسخ کوتاه مد نظر است و باید به این نکته توجه شود.
همانند کلمات پرسشی قبلی دانش آموز با کلمۀ «کَیفَ» نیز پیش از آین آشنا شده بود. در این قسمت فقط یک جمع بندی صورت گرفته است و در حقیقت مطلب جدیدی آموزش داده نمی شود. در اینجا هدف آموزش «حال» یا همان «قید حالت» فارسی نیست.
نظر به پرکاربرد بودن این ساختار آشنایی رسمی با بحث آن برای دانش آموز لازم است.
http://s6.picofile.com/file/8241836992/Darse9_Arabi8_944.jpg
3- در زبان عربی فعلی که معادل «داشتن» در فارسی باشد وجود ندارد و از حرف «لـ+ضمیر و عند+ضمیر» استفاده می شود له لکَ و ... و عنده ، عندک و ...http://s7.picofile.com/file/8241837076/Darse9_Arabi8_945.jpg
لینک های دانلود
اگر فونتها را قبلا نصب نکرده اید و فونت ها به هم ریختگی دارد ، حتما از لینک زیر دو فونت B Titr  و Adobe Arabic را دانلود و نصب نمایید.
دانلود دو فونت بی تیتر و ادوبی عربیک که در این برنامه استفاده شده اند.


برای دانلود پاورپویینت گویای پیام نسیم درس نهم از عربی هشتم ، لینک زیر را کلیک کنید  و پس از دانلود آن را به وسیله برنامه Winrar از حالت زیپ خارج کنید. ضمنا از آفیس 2013 یا لااقل از 2010 استفاده کنید. با 2007 درست کار نمی کند.
دانلود پاورپویینت گویای پیام نسیم درس پنجم از عربی هشتم سال93
                

کلیه پاورپویینت ها و مطالبی که در باره عربی هفتم و هشتم و نهم تهیه شده در لینک های زیر موجود است:
عربی هفتم
 http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/175/524603/Link/LArabi7.jpg

عربی هشتمعربی نهم  

http://s7.picofile.com/file/8241837100/Darse9_Arabi8_946.jpg
برای دریافت کلیپ های آموزشی جدید و مباحث درسی ،  حتما وارد کانال پیام نسیم شوید. برای داشتن برنامه تلگرام حتما نیاز به گوشی پیشرفته نیست می توانید تلگرام را بر روی لپ تاپ یا کامپیوترتان هم نصب کنید.

آدرس کانال تلگرام پیام نسیم
https://telegram.me/payamenasim
http://barato.ir/wp-content/uploads/Telegram-0.png?9def89
اگر بر روی لپ تاپ یا کامپیوترتان ، تلگرام را نصب کرده اید برای ورود به کانال پیام نسیم بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

*****************

استفاده از مطالب این پست در وبلاگ ها آزاد است به شرط این که لینک ها قرار داده نشود و بخش ابتدایی مطلب آورده شود و ادامه را به پیام نسیم لینک دهند.
استفاده غیر از این شکل ، یا قرار دادن لینک دانلود یا پاورپویینت در کانال ها و گروه ها و در وبلاگ ها ، شرعا و قانونا به عهده سرورانی که استفاده می کنند.http://s6.picofile.com/file/8241837118/Darse9_Arabi8_947.jpg

طبقه بندی:
برچسب ها: عربی هشتم، پاورپویینت گویای پیام نسیم، افعال مضارع، کلمه پرسشی کیفَ،

تاریخ : جمعه 14 اسفند 1394 | 10:57 ب.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات

  • روینیا
  • معنوی
  • کارت شارژ همراه اول