تبلیغات
پیام نسیم - نمونه سؤال آزمون مفهومی میان ترم نوبت دوم عربی نهم+توضیحات
به نام خدا
نمونه سؤال یک ایراد تایپی داشت که اصلاح شد و مجددا آپلود گردید.
همان گونه که همه همکاران محترم استحضار دارند سه سال است که کتب جدیدالتألیف عربی در متوسطه اول تدریس می شود و این کتب بر مبنای دو اصل «بومی سازی آموزش» و «ترجمه و درک و فهم» بنا نهاده شده است و روش تدریس نیز بر مبنای روش اکتشافی است که قبلا بسیار در این باره نوشته شده است.

اما هنوز شاهد هستیم که برخی از همکاران این کتاب ها را بر اساس روش های سابق و قاعده گرایی و تفهیم مطالب به دانش آموزان تدریس می کنند.
ادامه مطلب یا همین جا را کلیک کنید.

به نظر می رسد که زمان زیادی است که در کلیه دروس (نه فقط عربی) از روش های سنتی و مکتب خانه ای عبور شده است و چون تدریس ، موجودی زنده و پویا است قطعا روش های نو و زنده و به روز را می طلبد.
برخی دلاایلی که گاه به این امر یعنی ماندن در گذشته و روش های آن ، دامن می زند آزمون های پیشرفت تحصیلی و نیز تدریس در مدارس خاص است که امیدوارم روزی برسد که هیچ مدرسه خاصی نداشته باشیم.
آن چه که باید خاص باشد ، دبیر و روش های تدریس است نه دانش آموز و مدرسه.

در اینجا یک آزمون را خدمت همکاران عزیز و دانش آموزان بزرگوار تقدیم می کنم. این آزمونِ مفهومی در روز 14 فروردین 1395 یعنی اولین روز بازگشایی مدرسه ، بدون اطلاع قبلی در دبیرستان شهید دستغیب فسا برگزار گردید و حدود 25 دقیقه هم فرصت پاسخ بود. خدا را شکر که نتایج آن هم بسیار عالی بود. هدف از برگزاری آزمون این نبوده و نیست که مچ دانش آموز گرفته شود بلکه در خصوص این آزمون ، هدف این است که دانش آموزان با تحلیل و زیر و رو کردن ذهنیات و آموخته های قبلی همه مطالب آموخته شده را مرور کنند و اصطلاح دوره کردن با شکلی جدید انجام شود.
این آزمون و طراحی آن ، سخنی دارد با همکاران عزیزی که فکر می کنند در مدارس خاص باید با روش های فرسوده قدیمی فقط و فقط بنا را بر تدریس قواعد و تکرار افعال گذاشت در حالی که در این کلاس ها هیچ قواعدی تدریس نمی شود و اصولا چیزی تدریس نمی شود.
دانش آموز خودش درگیر بحث می شود و خودش آن چه را باید کشف می کند و لذت می برد.

نکات مهمی که در واقع ، پیام بنده بوده است در صفحه اول این آزمون نیز نوشته شده است تا اگر همکارانی به این مطالب دسترسی ندارند در خود برگه سؤال ، آن مطالب را در اختیار داشته باشند.

                


برای دانلود نمونه سؤال ، لینک زیر را کلیک کنید.   
برای دریافت کلیپ های آموزشی جدید و مباحث درسی ،  حتما وارد کانال پیام نسیم شوید. برای داشتن برنامه تلگرام حتما نیاز به گوشی پیشرفته نیست می توانید تلگرام را بر روی لپ تاپ یا کامپیوترتان هم نصب کنید.

آدرس کانال تلگرام پیام نسیم
https://telegram.me/payamenasim
http://barato.ir/wp-content/uploads/Telegram-0.png?9def89
اگر بر روی لپ تاپ یا کامپیوترتان ، تلگرام را نصب کرده اید برای ورود به کانال پیام نسیم بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

*****************

استفاده از مطالب این پست در وبلاگ ها آزاد است به شرط این که لینک ها قرار داده نشود و بخش ابتدایی مطلب آورده شود و ادامه را به پیام نسیم لینک دهند.
استفاده غیر از این شکل ، یا قرار دادن لینک دانلود یا پاورپویینت در کانال ها و گروه ها و در وبلاگ ها ، شرعا و قانونا به عهده سرورانی که استفاده می کنند.طبقه بندی:
برچسب ها: نمونه سؤال، عربی نهم، میان ترم، آزمون مفهومی،

تاریخ : جمعه 20 فروردین 1395 | 07:53 ب.ظ | نویسنده : حجت الله عباسی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.